Trochę muzyki...

poniedziałek, 19 września 2011

Vic Damone: "The Most Beautiful Girl in the World"


Niesamowita piosenka, pięknie zaśpiewana, przez artystę z klasą, który przybrał pseudonim Vic Damone. A naprawdę nazywał się Vito Rocco Farinola i był włoskiego pochodzenia. Kocham takie piosenki , może dla większości już dawno niemodne, ale dla mnie ponadczasowe i piękne. Teraz już się tak nie śpiewa, a szkoda... Jak powiedział gdzieś w wywiadzie Jerzy Połomski, teraz wokaliści tylko krzyczą, czy coś takiego i oczywiście jest to prawda. Kiedyś artysta po za wyglądem, osobowością, potrafił dobrze śpiewać, znał nuty, miał klasę. A teraz wystarczy osobowość i oryginalny, czasem szokujący wygląd, a że się śpiewać nie umie, to nic nie szkodzi. Realizator dźwięku wszystko wyczyści, na koncercie puści się playback i jest w porządku. Zgroza! No i kiedyś nie było takiej wielkiej techniki, komputerów, piosenkarz wychodził na scenę i każda nieczystość, każde zaśpiewanie pod dźwiękiem, było słyszalne dla słuchacza. Tak też trzeba było po prostu mieć warsztat! Jak widzimy na filmiku, do jego zrobienia wykorzystano zdjęcia Doris Day Ach ONA jest taka piękna Klip zrobił kolega, który ukrywa się pod nickiem Puck i jest z forum Doris poświęconym.

2 komentarze:

  1. Tak wartość dawniejszych piosenek jest nieoceniona...ale i teraz można spotkać czystą barwę głosu,tak jak np w piosence ...''Oczarowanie''-prawda?Pozdrawiam cieplutko Aniu...

    OdpowiedzUsuń
  2. Prawda oczywiście, że prawda i to najszczersza;) Mnie jednak chodziło też o to, że teraz nie śpiewa się z taka lekkością w głosie, a często nieudolnie naśladuje gwiazdy zagraniczne. Karzy chce pokazać, jaki to ma mocny głos i nawet w piosence o miłości wydziera się niepotrzebnie w wniebogłosy. Powiedzmy, że piosenka ma trzy zwrotki, a delikwent jeden z drugim od początku do końca przywalają, zamiast cieniować, tu piano, tam forte itp... Trzeba wiedzieć kiedy dać "czadu", kiedy stonować. No i interpretacja często leży. Pozdrawiam i dziękuję za miły komentarz:)

    OdpowiedzUsuń