Trochę muzyki...

piątek, 21 grudnia 2012

Roman Frankl artysta chyba trochę zapomniany...

Czy znacie tego artystę, aktora, a chyba przede wszystkim piosenkarza... Prywatnie to syn piosenkarki Marii Koterbskiej. Choć zagrał kilka rol filmowych np: 1976 w filmie Andrzeja Żuławskiego "Na srebrnym globie", to nam znany jest chyba, a może się mylę z serialu "Klan". Dla mnie Pan Roman ma piękny głos, muzykalność, pewnie po swojej znanej mamie... Bardzo mi się spodobały jego piosenki i covery, które świetnie zaśpiewał i zinterpretował po swojemu. Moim zdaniem jest to troszeczkę niedoceniony u nas artysta... Może z tego też powodu mieszka w Austrii Wiedeń, gdzie gra w tamtejszych teatrach i kabaretach, a tak że pisze kabaretowe skecze i scenariusze.

Maria Koterbska i Roman Frankl (szukałam tej piosenki i niedawno znalazłam na YouTube). Utwór jest piękny, lekki i cudownie zaśpiewany. Bardzo przyjemnie się tego słucha. Ach gdzie są dziś artyści o tak wielkiej kulturze śpiewania...

A tu pan Roman w coverze Barrego Manilowa "Copacabana" (polski tekst napisała Agnieszka Osiecka) Piosenka pochodzi z płyty "Mężczyzna na niepogodę" z 1980 roku.Zapraszam do zaznajomienia się z piosenkami tego artysty, do posłuchania jego piosenek, bo warto.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz