Trochę muzyki...

wtorek, 25 października 2011

The Andrew Sisters

The Andrews Sisters – grupa wokalna składająca się z trzech śpiewających sióstr: LaVerne Andrews (kontralt; ur. 6 lipca 1911 - zm. 8 maja 1967), Maxene Andrews (drugi głos; ur. 3 stycznia 1916 - zm. 21 października 1995) i Patty Andrews (głos prowadzący; ur. 16 lutego 1918). Wszystkie urodziły się w Minneapolis w Minnesocie.

Rozpoczęły karierę naśladując inne śpiewające siostry, które odniosły sukces - Boswell Sisters. Towarzyszyły różnym orkiestrom tanecznym i objeżdżały z nimi tourne śpiewając wodewil. Zostały zauważone po nagraniach i transmisjach radiowych w 1937. Śpiewały dla żołnierzy podczas drugiej wojny światowej, wspierały kombatantów, wystąpiły w kilku filmach. Podczas tego okresu zarejestrowały dużo piosenek z Bingiem Crosby. O ich popularności może świadczyć fakt, że po wojnie odkryto, iż kilka z ich nagrań było przemyconych do Niemiec pod zmienionymi etykietami pod nazwą "Hitlera Maszerujące Piosenki".

Po krótkiej przerwie po wojnie, siostry występowały w klubach Stanów Zjednoczonych i Europy. Ostatni raz pojawiły się razem w 1962 podczas The Dean Martin Show. Laverne, zachorowała na raka i umarła pięć lat później w 1967.

Po długim milczeniu, pozostałe dwie siostry powróciły do śpiewania, kiedy Bette Midler zarejestrowała cover ich piosenki "Boogie Woogie Bugle Boy". Maxine i Patti pojawiały się razem i oddzielnie przez lata 70., a Maxine nagrała solowy album w 1986. W okresie ich długiej kariery siostry sprzedały ponad 60 milionów płyt. Grupa została wprowadzona do Vocal Group Hall of Fame w 1998.

W 2005 ich piosenka "Oh Johnny, Oh Johnny, Oh!" została wykorzystana w filmie Andrew Adamsona Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa, natomiast w 2010 roku twórcy gry Mafia II wykorzystali w tejże grze piosenki "Rum and Coca-Cola", "Boogie Woogie Bugle Boy", "Strip Polka" i inne.


Jak dla mnie jedna z najlepszych grup wokalnych minionego wieku, świetnie razem dziewczyny brzmiały, cudownie śpiewały, swingowały i jazzowały. To była muzyka, do tego orkiestra prima sort! Każdy dźwięk, fraza, pięknie zaśpiewane, zagrana, a wszystko z niesamowitym klimatem! Dziewczyny po prostu umiały śpiewać.Jak dla mnie bomba!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz