Trochę muzyki...

wtorek, 15 listopada 2011

Harry James, Buddy Rich i Gene Krupa
To jest prawdziwa muzyka, jak oni wszyscy brzmią, każdy muzyk wie dokładnie co i jak ma grać. Wszystko jest doskonale podane, to ma styl i klimat. Słychać tu pasję, widać, że oni wszyscy bawią się muzyką, że ona sprawia im ogromną radość, ale jeśli ma się doczynienia z tak wyśmienitymi muzykami, to nie może być inaczej. 
W filmiku pierwszym znów mój ukochany perkusista Gene Krupa (ten to miał poczucie rytmu) i Benny Goodman najcudowniejszy i chyba najbardziej znany na świecie klarnecista jazzowy (jejku jak on improwizuje to coś nieprawdopodobnego). A po za tym Henry James i jego zachwycające solówki na trąbce. 
W drugim filmiku grają jeden z moich ukochanych utworów "Caravan". Tu na perkusji kolejny mistrz tego instrumentu, który prezentuje doskonałą i wręcz niebywałą technikę gry Buddy Rich. Jego improwizacja i prędkość gry jest niesamowita. Cała orkiestra wykonuje ten standard bosko! 
Kolejny filmik i kolejne cudo utwór "Cherokee". Buddy Rich bezkonkurencyjny, a Harry James na trąbce gra tak, że dreszcze po ciele idą!
To jest prawdziwa muzyka, to jest to, co mnie porywa, zachwyca, co kocham!!!!

1 komentarz:

  1. Aniu moja droga! Ta muzyka jest piekna, czysta, lecz Twoja pasja i sposob wyrazania jej i przekazywania jej innym przewyzsza wszystko :) Jestem zachwycona muzyka i Toba Aniu :))

    OdpowiedzUsuń